Ümraniye Akü Takviye

Ümraniye Akü Takviye

İstanbul Ümraniye ve çevre ilçelerinde 7/24 hazır bulunan araçlarımızla, Akü takviye hizmetini müşterilerimize sunmaktayız. Ümraniye akü takviye hizmetini profesyonel ekibimizden kredi kartı ödeme kolaylığıyla, destek isteyebilirsiniz.

Akünüz hiç beklemediğiniz bir anda bitebilir, bunların başlıca sebeplerinden bahsedecek olursak, ilk sırada soğuk hava şartları gelmektedir. Soğuk havada akünüzün marş gücü düşerken, aracınızın marş gücü tam tersine artmaktadır. Bu sebepten dolayı akünüzü sık sık kontrol edip, soğuk havalarda bir yere gitmeseniz bile, aracınızı belirli bir zaman aralıklarında çalıştırıp şarj etmeniz gerekmektedir.

Peki akü donabilir mi? Evet akünüz donabilir. Bir akü tam şarj halindeyken donma derecesi -50 ile -70 derece arasındadır, fakat tam şarjı olmayan bir akünün donma sıcaklığı, -5 derecedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi akünüzün her zaman şarj durumunda olması, çok önemlidir. Bu koşullar sağlanamadığı zaman, akünüzün şarj gücü azalacak ve aracınız marş almayacaktır. Bu gibi durumlarda Ümraniye akü takviye hizmeti en kısa sürede yanınızda olacaktır.

Ayrıca İstanbul Anadolu yakası akü takviye hizmeti olarak İstanbul’ un birçok İlçesinde de hizmet vermekteyiz. Geniş araç filomuzla, en yakın akü takviye hizmetiyle en kısa sürede yanınızda olacağız.

Ümraniye akü takviye

Ümraniye akü takviye

Bir diğer konu ise, bizimde çok sık rastladığımız, aracınızı park edip gittikten sonra, aracın parklarının açık unutulması, müzik ve ses sisteminin açık bırakılması, araç içi aydınlatma elemanlarının açık kalması gibi gibi konularda da aracınızın aküsünün gücü azalacak ve aracınız marş almayacaktır. Bu gibi durumlarda da Ümraniye akü takviye hizmetinden faydalanabilirsiniz. 0553 954 34 34 numaralı çağrı merkezimizi aradığınız anda, telefonun başındaki operatör arkadaş konum bilgilerinizi alacak ve size en yakın aracı yönlendirerek, en kısa sürede yanınızda olmasını sağlayacaktır.

Akü Takviye Nedir Nasıl Yapılır ?

Akü takviye kısacası, bir aküden başka bir aküye yapılan güç aktarımı diyebiliriz. Aracınızın aküsü bittiği zaman, bir araçtan başka bir araca uygun elektrik kablolarıyla yapılan enerji aktarımıdır. Her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de çok dikkatli olunması gereken konularda vardır. bunların başında sıralayacak olursak;

  • Takviye yapılacak akülerin aynı amper de olduklarına dikkat edilmeli
  • Takviye yapılacak aracın klima sisteminin, aydınlatma elemanlarının, ses sistemi gibi bütün elektrik çekecek sistemi kapalı konumda olması gerekmektedir.
  • Kabloların (+) ucu diğer akünün (+) ucuna, (-) ucu yine (-) ucuna bağlanması kesinlikle şarttır. Yani kısacası aynı kutup başları aynısına denk gelme zorunluluğu vardır.
  • Yukarıdaki ortam sağlandıktan sonra, ilk önce aküsü dolu olan çalıştırılır, ardından aküsü boş olan marş yaptırılır. Araç çalıştıktan sonra kutup başlarından kablolar çıkarılır ve uçların kesinlikle birbirine değmemesi sağlanır.

Yukarıda saydığımız işlemler her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de, bilinçsizce ve tecrübesiz kişilerce yapılacak her türlü basit bir işlemde hem kendi hemde karşıdaki araca on binlerce masraf açacağı unutulmamalıdır. En son sistem donanıma sahip araçlarımızla hizmetinizdeyiz.

Burayı tıklayarak Ümraniye oto çekici makalemizi inceleyebilir, firmamız hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz.


Etiketler: » » » » » » » »

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Call Now ButtonBizi Arayın